news

News

 

Szkolenie "Larwoterapia - aplikacja opatrunków biologicznych."

W dniu 11 listopada 2016 roku organizujemy seminairum praktyczne dla podologów, pielęgniarek, wolontariuszy opieki paliatywnej i innych osób mających do czynienia ze stanami patologicznymi procsu gojenia, jak np.: 
- stopa cukrzowa,
- owrzodzenie troficzne podudzi,
- zgorzel,
- zmiany grzybicze i bakteryjne,
- uszkodzenia mechaniczne (odleżyny, odparzenia, wrastające paznokcie),
i inne.
Tematem przewodnim będzie aplikacja tzw. "żywych opatrunków", czyli opatrunków aktywnych biogicznie opartych o działanie larw muchy - popularnie zwana LARWOTERAPIĄ., zaś fachowo BIOCHIRURGIĄ.
Zaprezentowane zostaną rozwiązania firmy BIOMANTIS, czyli standaryzowane, sterylne, dopuszczone do obrotu opatrunki biologiczne zawierające larwy much.

Każda z osób będzie mogła własnoręcznie obejrzeć i przeanalizować konstrukcję opatrunku oraz dowiedzieć się jak zaaplikować go w konkretnych stanach.

Wszystkie osoby uczestniczące otrzymają imienny CERTYFIKAT z odbytego szkolenia, potwierdzający kompetencję w zakresie aplikacji bioopatrunków firmy BIOMANTIS.

Cena udziału w szkoleniu 200 zł brutto.
Zapisy w formularzu: https://goo.gl/forms/b7wDMwouBWtsaGfX2

Opłaty przyjmujemy do 4 listopada br.


 

Współpraca partnerska z gabinetem Czas na Zdrowie

 

 

Czas na Zdrowie to specjalistyczny gabinet chirurgiczny, który powstał z myślą o osobach pragnących zadbać o swoje zdrowie. To miejsce, gdzie w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze można uzyskać konsultację lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Gabinet specjalizuje się w zabiegach z zakresu małej chirurgii oraz leczeniu trudno gojących się ran. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i bezpośredniego kontaktu.

http://www.czasnazdrowie24.pl/


V Międzynarodowa konferencja Stopa Cukrzycowa

 

W Poznaniu w dniach 5-7 listopada 2015 r. odbyła się konferencja "Wyzwania XXI wieku. Stopa cukrzycowa. Nowe możliwości leczenia chirurgicznego i endowaskularnego chorób naczyń” Wiele miejsca poświęcono biochirurgii i opatrunkom Biofenicia- jako rekomendowanym i nowoczesnym metodom oczyszczania ran. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową tematyką konferencji i galerią z tego wydarzenia.

http://sc2015.syskonf.pl/Program

https://www.facebook.com/larwoterapia/


 

Konfencja warsztatowa cyklu Wyzwania XXI wieku.

 

30 maja w Krakowskim Hotelu Best Western Premier odbyła się konferencja warsztatowa cyklu Wyzwania  XXI wieku. Rana przewlekła, owrzodzenia żylne i zespół stopy cukrzycowej. Jednym z omawianych zagadnień było wielopoziomowe oddziaływanie larwoterapii w leczeniu trudno gojących się ran. Wykład na ten temat  wygłosił Dr Tomasz Skalski-Prezes firmy Biomantis. Konferencja zgromadziła  ponad stu lekarzy oraz Pań pielęgniarek,  założeniem i celem było jak najbardziej interaktywne i praktyczne podejście do codziennych problemów związnych z leczeniem ran. Szczegółowy program konferencji oraz fotorelacja z wydarzenia, poniżej:

http://leczenieran2015.pl/program-krakow/

https://www.facebook.com/larwoterapia

 


 

II Konferencja naukowo-szkoleniowa Żywienie Kliniczne 2015

 

W dniach 20-21 marca 2015 roku, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni odbyła się konferencja "Żywienie Kliniczne 2015". Organizatorem spotkania było Polskie Towarzystwo Żywienia Klinicznego. Tematyka konferencji obejmowała szeroki zakres zagadnień  żywienia klinicznego, które przedstawili wybitni specjaliści leczenia żywieniowego z całego kraju. Sporo miejsca poświęcono również postępowaniu z trudno gojącymi się ranami. Jednym z wystawców była firma Biomantis, serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zainteresowanym współpracą. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku, gdzie można zapoznać się ze szczegółowym programem  kongresu i zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.    


 

Biomantis członkiem Klastra LifeScience

 

Klaster LifeScience Kraków powstał w 2006 roku, jako inicjatywa 32 małopolskich firm i instytucji, które połączyła wizja rozwoju innowacyjności w sektorze biotechnologii, farmacji, medycyny, produkcji żywności oraz pozostałych obszarach „life science”.

Klaster tworzą instytucje reprezentujące zróżnicowane obszary działalności w regionie:

 • firmy z sektora biotechnologii, farmacji, medycyny, żywności i ochrony środowiska (BioF),
 • uniwersytety – wyższe uczelnie i inne jednostki o profilu edukacyjnym (Edu),
 • instytuty badawczo-naukowe (B&R),
 • szpitale i fundacje związane z ochroną zdrowia (Zdrowie),
 • firmy konsultingowe i inne jednostki otoczenia bizesu (Biz),
 • władze lokalne (Gov).

Celem Klastra jest podnoszenie efektywności wykorzystania zasobów naukowych, kulturowych i gospodarczych istniejących w Krakowie i Małopolsce. Współpraca w Klastrze przyczynia się do skutecznej komercjalizacji wyników badań naukowych oraz efektywnego transferu wiedzy do praktyki. Na grudniowym posiedzeniu Rady Programowej Fundacji KLSK zostali przyjęci nowi członkowie. W tym prestiżowym gronie znalazła się równierz firma Biomantis. Realacja z tego wydarzenia poniżej:

http://lifescience.pl/aktualnosci/nowi-czlonkowie-klastra-lsk/

https://www.facebook.com/larwoterapia/


 

Współpraca partnerska z serwisem biotechnologia.pl

 

Miło nam poinformować, że w dniu 3 listopada rozpoczęliśmy współpracę z serwisem biotechnologia.pl.  Portal biotechnologia.pl jest liderem mediów w tematyce biotechnologii, farmacji, kosmetologii oraz innowacyjnego biobiznesu. Można na nim odnaleźć newsy branżowe, wywiady z przedstawicielami świata nauki oraz biobiznesu, a także bogatą bazę ofert pracy. Zachęcamy do odwiedzenia portalu i śledzenia postępów współpracy.

http://biotechnologia.pl/


 

Uroczyste otwarcie Life Science Parku

 

W dniu 9 października, po zakończonej w zeszłym roku rozbudowie, odbyło sie uroczyste otwarcie Life  Science Parku.

W ceremonii uroczystego otwarcia udział wzięli m.in. Jego Magnificencja Rektor UJ, Prof. Wojciech Nowak,Iwona Wendel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Prof. Jacek Guliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Na terenie Parku Life Science funkcjonuje ponad 30 firm (w tym 16 tzw. start-upów). Są wśród nich m.in. firma Biomantis, która przygotowuje opatrunki na trudno goojące się rany, Egzotech tworząca roboty wykorzystywane w rehabilitacji i Selvita SA – spółka biotechnologiczna opracowująca nowe leki.
Więcej informacji oraz zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest tutaj:

 

I Małopolski Kongres Wentylacji i Opieki Długoterminowej 

 

Zarząd Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy  Serdeczna Troska, w dniach 3-4 pażdziernika 2014 roku w Sromowcach Niżnych, zorganizowały po raz pierwszy konferencję poświęconą wentylacji i opiece długoterminowej. Wśród tematów wiodących sporo miejsca poświęcono ranom przewlekłym, ich profilaktyce i pielęgnacji.
Panel ten zwieńczył wykład dr Tomasza Skalskiego-Prezesa firmy Biomantis pt.
„ Biochirurgia i jej zastosowanie w leczeniu trudno gojących się ran”
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebooku, gdzie można zapoznać się ze szczegółowym programem kongresu i zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.    
 
 

 

 

Jesteśmy już na Facebooku!

 

Z przyjemnością informujemy, że Biomantis jest już na Facebooku. Dołącz do nas, zobacz jak wygląda nasza praca, czytaj najciekawsze doniesienia ze świata biochirurgii i dyskutuj o nich ze swoimi przyjaciółmi. Gorąco zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszej strony >> .


 

Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran

 

W dniach  11–13 września 2014 roku w Zakopanem odbyła się konferencja PTLR.

Organizatorzy:

Polskie Towarzystwo Leczenia Ran

Katedra i Klinika Medycyny Paliatywnej Hospicjum Stacjonarne
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu

Katedra i Klinika Chirurgii Naczyniowej i Angiologii
Szpital Uniwersytecki Nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy
 

Tegoroczne spotkanie, któremu przyświecała idea interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń wybitnych specjalistów, zajmujących się szeroko pojętą problematyką leczenia ran miało szczególny, jubileuszowy charakter. Biochirurgia została wymieniona  jako jedna z rekomendowanych metod leczenia trudno gojących się ran. Przy tej okazji wymieniono firmę Biomantis, jako wywodzące się ze środowiska akademickiego innowacyjne przedsiębiorstwo, które w oparciu o nowoczesne laboratorium dostarcza produkt najwyższej jakości. Sporym zainteresowaniem w środowisku medycznym cieszył się również poster, przedstawiający wyniki terapii Biofenicia w leczeniu ran przewlekłych. Szczególnie ważnym zagadnieniem, które najczęściej pojawiało się w pytaniach, dotyczyło wysokiej skuteczności produktu oraz komfortu pacjenta w trakcie terapii. Z tego miejsca, serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zainteresowanym współpracą oraz  rozwojem biochirurgii w Polsce. 

KLIKNIJ i zobacz nasz poster z Konferencji


 

Media o nas

 

Dziennik Łódzki - "Polska The Times" przeprowadził wywiad z Chirurgiem  Przemysławem Lipińskim z Łódzkiego Centrum Medycznego Argo. W rozmowie z dziennikarką Joanną Barczykowską Doktor Lipiński wspomina o problemie trudno gojących się ran oraz nowoczesnych metodach leczenia. Do jednej z nich zalicza terapię larwalną - o właściwościach biochirurgii oraz współpracy z firmą Biomantis, szerzej w artykule:

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3517105,lodzki-chirurg-leczy-rany-larwami-much-chetnych-pacjentow-nie-brakuje,id,t.html

 

 


Gabinety partnerskie   

 

Miło nam poinformować Państwa o możliwości  profesjonalnej aplikacji opatrunku Biofenicia w jednym z gabinetów partnerskich.

Kraków:

 

NZOZ Czas na Zdrowie,
ul. Kocmyrzowska 23A
tel. 881 622 562

www.czasnazdrowie24.pl
 

Specjalistyczne Centrum Medyczne NOWOMED

ul. Miłkowskiego 3,  

tel. 12 263 00 39                                                                            

www.nowomed.pl

 

Przychodni Zdrowia Rodziny

al. 29-listopada 178 A, 

tel. 12 665 42 85                                               

www.przychodniazdrowiarodziny.pl

 

Gabinet Prywatny dr Anna Stępień 

os. Centrum E 21/2,   

tel. 509 295 280                                                              

www.stepien-dermatolog.pl

Poznań

Angiodiabetica

ul. Przemysłowa 46a/3

tel. 669 693 693

www.angiodiabetica.pl                                                    

Łódź:

ARGO Centrum Medyczne-Pracownia Leczenia Ran

ul. dr. S. Sterlinga 27/29 

tel. 531 000 520                                                                            

www.argo-med.pl

Bytom:

Wielospecjalistyczna Poradnia Lekarska SIGMA s.c.

ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 1,   

tel. 32 286 52 71

Trzebnica

Gabinet Parmed

ul. Tarnowiec 96,  Zawonia 55-106,    

tel. 601 773 229                                                  

www.parmed.pl  

Konin

Gabinet lekarski, hirudoterapii i larwoterapii
ul. Cegielińska 51 62-550 Wilczyn/ k. Konina     

tel. 605 369 671                    

www.hirudomed.com.pl

 

Przychodnia „MULTIMED” S.C. Gabinet Medycyny Naturalnej Hirudoterapia i Larwoterapia
ul. Wojska Polskiego 33 62 – 500 Konin
Budynek A, Gabinet 113A, I Piętro                    

tel. 533 618 999                    

www.hirudomed.com.pl


Biomantis uczestnikiem Brussels INNOVA 2013

 

W dniach 14-16 listopada, na terenach wystawienniczych Brussels Expo w Brukseli, odbyły się po raz  62 Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS  INNOVA” 2013.

W tegorocznej edycji targów zaprezentowano 230 innowacyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny, informatyki, chemii, biologii oraz elektroniki. W prestiżowym gronie wystawców, po raz pierwszy znalazła się firma Biomantis. Dzięki współpracy z Wydziałem Promocji  Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli i Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, mieliśmy możliwość prezentacji na targach materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących wdrożenia naszego innowacyjnego produktu. 


Współpraca partnerska z serwisem Laboratoria.net

 

Miło nam poinformować Państwa, że w dniu 28.10.2013 rozpoczęliśmy  współpracę z portalem Laboratoria.net

Serwis Laboratoria.net uruchomiony został w lutym 2004. Aktualnie jest to wiodący portal branży laboratoryjnej, stanowiący miejsce spotkań nauki i biznesu. Serwis jest źródłem najświeższych i rzetelnych informacji zarówno dla doświadczonych badaczy, ekspertów, przedsiębiorców jaki i studentów sektora Life Science. Jest tworzony dla ludzi i przez ludzi, których pasjonuje możliwość wdrażania innowacyjnych technologii na rynek. Wśród rozwiązań proponowanych przez Laboratoria.net, możemy znaleźć m.in.:

 •     wizytówki i prezentacje firm,
 •     newsy i artykuły branżowe
 •     katalogi produktów
 •     katalogi usług
 •     katalogi badań laboratoryjnych
 •     przepisy branżowe
 •     fora branżowe
 •     oferty przetargów branżowych
 •     szkolenia i konferencje
 •     oferty pracy
 •     zapytania ofertowe

Zachęcamy do odwiedzin oraz śledzenia postępów współpracy: zobacz ►


Biomantis uczestnikiem XVII Sympozjum Diabetologicznego w Zakopanem

 

W dniach 4-6 października 2013 roku w Zakopanem już po raz  XVII odbyło się Sympozjum Diabetologiczne. Organizatorem konferencji była Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku zaprezentowano najnowsze doniesienia, prezentowane podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA) oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD).

Wśród grona wystawców po raz pierwszy znalazła się firma Biomantis, która zaprezentowała innowacyjną terapię Bofenicia w formie opatrunku.


 

 

Współpraca partnerska z gabinetem Czas na Zdrowie

 

Czas na Zdrowie to specjalistyczny gabinet chirurgicznyktóry powstał z myślą o osobach pragnących zadbać o swoje zdrowie. To miejsce, gdzie w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze można uzyskać konsultację lekarzy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Gabinet specjalizuje się w zabiegach z zakresu małej chirurgii oraz leczeniu trudno gojących się ran. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i bezpośredniego kontaktu.

http://www.czasnazdrowie24.pl/


 

Biomantis sp. z o.o. | ul. Podlesie 5/36 | 30-667 Kraków | KRS 0000476288 | NIP 676 24 66 119